57- 400 Nowa Ruda, Teatralna 11,
tel. 507 77 92 51
Pon. do Pt. od 9:00 do 17:00 Sob.od 10:00 do 14:00 - rejestracja online

JAK Leczymy

KOMPLEKSOWO

Uczciwie, dokładnie i precyzyjnie podchodzimy do swoich zadań. Od początku do końca mając na uwadze dobro pacjenta Metody leczenia dobieramy w zgodzie z aktualną wiedzą medyczną. Wykorzystujemy nowe metody, dopasowując je indywidualnie do potrzeb chorego. Staramy się tak rozmawiać z Wami-opiekunami abyście mogli jak najlepiej zrozumieć własnych przyjaciół. Podchodząc holistycznie zapewniamy pełną diagnostykę , Leczenie internistyczne, dermatologiczne i chirurgiczne, jeśli potrzeba zostawiamy zwierzęta w szpital, prowadzimy rehabilitacje pomagając w powrocie do zdrowia. W relacji między lekarzem a właścicielem najważniejsza jest SZCZEROŚĆ dlatego ufamy Państwu, waszym przeczuciom oraz intuicji. Bierzemy pod uwagę każdą drobnostkę  o której Państwo informujecie dla nas każdy szczegół waszej opowieści jest WAŻNY.

Jak DIAGNOZUJEMY?

 Przedstawiamy Państwu wiele opcji dokonując wyboru idealnego dla pacjenta.

Wykonujemy dokładne badania w krótkim czasie wykorzystując sprzęt posiadany na miejscu w lecznicy. Wykonujemy tylko niezbędne badania i zabiegi.  Aktualna wiedza i precyzyjne badania, szybkie wyniki są niezbędne w ustaleniu przyczyny choroby. Badania dodatkowe dają nam odpowiedź lub tylko podpowiedz ale dzięki nim możliwe jest skuteczne leczenie.

Co robimy?

  • RTG cyfrowe, zdjęcie pojawia się w ciągu sekundy bezpośrednio na monitorze komputera.
  • RTG z kontrastem
  • obrazowanie rdzenia kręgowego  tzw mielografia
  • USG badanie ultrasonograficzne brzucha,klatki piersiowej.
  • Badanie serca EKG
  • Badania krwi : morfologia z rozmazem, biochemia krwi, gazometria z jonogramem, badania hormonalne.
  • Badanie cytologiczne wykonujemy na miejscu. Pobieramy wymazy z ucha, ze skóry, wykonujemy biopsje guzów i węzłów chłonnych. Wszystko badamy na miejscu.
  • Badania histopatologiczne wysyłamy do laboratoriów zewnętrznych większość za granicą.
  • Badania mikrobiologiczne również wysyłamy do laboratorium

Podsumowując wywiad, wyniki badań dodatkowych stawiamy rozpoznanie, oceniamy rokowania i dobieramy odpowiednie dla pacjenta  leczenie.

Interna

Nasz zespół wykorzystując sprzęt i specjalistyczna wiedzę rozwiązuje zagadki chorobowe, nawet te bardzo skryte. Lubujemy się w dermatologii. Mamy doświadczenie w leczeniu zwierząt niezwykłych w tym gadów czy papug. Kocie sekrety związane z nefrologią, czy psie związane z gastroenterologią nie stanowią dla nas problemu. Jako zespół staramy się sprostać każdemu wyzwaniu kardiologicznemu czy neurologicznemu. Leczymy choroby specyficzne rasowo i gatunkowo, udzielamy porad behawiorystycznych aby zapewnić Państwu holistyczną opiekę.

Wyliczając uzyskasz u nas pomoc w zakresie chorób układu oddechowego, okładu pokarmowego, układu narządów endokrynnych czyli tarczycy, nadnerczy i trzustki, układu moczowego i rozrodczego. Wykonujemy szereg badań szczegółowych otoskopie, videoskopie tchawicy i podniebienia oraz początku przełyku. Pobieramy próbki moczu poprzez cystocenteze czyli nakłucie pęcherza moczowego aby zminimalizować błędy i dokładnie ocenić funkcje nerek przez badanie jałowego moczu. Poszukujemy przyczyn świądu oraz biegunek i uporczywych gazów. Próbujemy rozwikłać zagadki alergiczne. Jesteśmy skoncentrowani i pomysłowi bo wiele głów to nie jedna dlatego rozmawiamy o trudnych przypadkach między sobą i z naszymi nauczycielami (doktorami i profesorami). Wszystko po to b y jak najlepiej pełnić funkcję lekarza osoby która ma stać na straży zdrowia!

Chirurgia

W lecznicy wykonujemy operacje ratujące życie i profilaktyczne. Jako specjalista chirurg zdobywam ciągle nowe umiejętności z anestezjologii , ortopedii uczestnicząc w nowych kursach i warsztatach. :

Czujemy się bardzo dobrze w zaawansowanej chirurgii tkanek miękkich wraz z transplantologią skóry. Leczymy złamania wykorzystując specjalne techniki stabilizacji ( płyty, śruby czy gwoździe). Dokonujemy niezbędnych popraw ciała wad wrodzonych ( entropium czy ektropium, nadmiar fałdu skóry, zbyt małe nozdrza czy zbyt długie podniebienie u ras typu buldożek francuski). Wykonujemy najpopularniejsze zabiegi na układzie rozrodczym czyli kastrujemy samice i samce. Usuwamy guzy z gruczołu mlekowego dokonując mastektomi. Ratujemy życie operując skręty żołądka,skręty jelit, ropomacicza.

Bardzo interesuje nas neurochirurgia. Podejmujemy wszelkie niezbędne kroki aby moc zaoferować wkrótce możliwość leczenia pacjentów z dyskopatią i zespołem ogona końskiego.

NIEKONWENCJONALNE METODY

Jesteśmy zafascynowani medycyną regeneracyjną, która sprawdza się bardzo dobrze zwłaszcza u pacjentów  których nie powinno się przeprowadzać operacji ze względu na ryzyko anestezjologiczne.

W swojej praktyce używamy allogenicznych komórek macierzystych współpracujemy z doktorem J. Kemilewem który jako pierwszy i jedyny  w Polsce i Europie, dzięki opracowaniu innowacyjnej, autorskiej metody izolacji komórek macierzystych wprowadziłem terapię allogenicznym produktem komórkowym- SVF Stromal Vascular Fraction. Z którego korzystamy w naszej lecznicy.

Jeżeli masz starego psa z dysplazja bioder, zwyrodnieniami kręgosłupa czy stawów łokciowych, kolanowych. Jeżeli nie chcesz poddać psa operacji w celu naprawy zerwanego więzadła krzyżowego przedniego w kolanie. Masz otyłego pacjenta ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawach który już całkiem nie ma siły na chodzenie, jeżeli szukasz innej metody pomocy przyjacielowi Skontaktuj się z nami lub zajrzyj na stronę http://kemilew.com/index.php/o-nas/ . Na pewno wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

Homeopatia i naturoterapia.

W zgodzie z Państwa oczekiwaniami jesteśmy przygotowani na leczenie sposobami naturalnymi. Są to metody rzadko stosowane w codziennej praktyce, ale tu gdzie medycyna konwencjonalna rozkłada ręce pojawia się przestrzeń dla środków naturalnych. Stosujemy z powodzeniem ziołolecznictwo, akupunkturę jak i wspomagamy leczenie homeopatia. Cześć z Państwa jest zwolennikiem medycyny chińskiej i rozwiązań ekologiczny w dbałości o naszą planetę dlatego nie zawsze i nie od razu posiłkujemy się mocnymi środkami syntetycznymi. Tak dla siebie jak i naszych pacjentów wybieramy różnego rodzaju terapie ziołowe wspomagające lub podnoszące odporność np. ekstrakty z aloesu, lub wyciągi z roślin  używane do inhalacji.

REHABILITACJA

Zoofizjoterapia zmieniła nasze podejście do pacjenta. Dzisiaj wiadomo że powodzenie w operacji ortopedycznej to w bardzo dużej mierze również rehabilitacja. Uczymy Państwa i pokazujemy jak wykonywać ćwiczenia zaraz po zabiegu. Prowadzimy masaże, ćwiczenia, wzmacnianie mięśni w gabinecie jak i w domu. Wykorzystujemy do tego sprzęty piłki, nosze, różne przeszkody i podłoża. Pomagamy dostosować wózki inwalidzkie, ortezy i inne akcesoria.

Godziny.

Pon – Pt: 9.00 - 17.00
Sobota: 10.00 – 14.00

Adres.

Teatralna 11
57-400 Nowa Ruda

tel.

507 77 92 51

© 2023 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper