57- 400 Nowa Ruda, Teatralna 11,
tel. 507 77 92 51
Pon. do Pt. od 9:00 do 17:00 Sob.od 10:00 do 14:00 - rejestracja online

PIERWSZE SPOTKANIE

Zostałeś posiadaczem pupila?

Masz chore zwierze?

Chciałbyś skonsultować z nami swojego przyjaciela?

Chcesz wyrobić paszport?

 

UMÓW SIĘ NA PIERWSZĄ WIZYTĘ.

skorzystaj z formularza kontaktowego, lub zadzwoń. 507779251

 

Szczenie, kocie lub nowy króliczek powinien przejść badanie zaraz po zakupie, a najpóźniej tydzień od posiadania go w domu. Podamy pierwsze informacje o obowiązkowych szczepieniach, odrobaczymy, zważymy, sprawdzimy aktualny stan zdrowia. Opowiemy i ukierunkujemy Was na co powinniście jako nowi opiekunowie zwracać uwagę, co robić a czego nie robić. Warto zapisywać nurtujące Was pytania na karteczce żeby nie zapomnieć zapytać nas o wszystko co dla Was jest ważne. Nie zapomnij zabrać książeczki zdrowia lub innych dokumentów które dostałeś od hodowcy. A jeżeli nic nie posiadasz nie martw się u nas dostaniesz  wszystko co trzeba.

Masz chore zwierze, potrzebujesz konsultacji?? Przygotuj się, weź ze sobą historie zdrowia lub choroby, książeczkę wyniki badań, dokumentacje video lub fotograficzną.

                Wywiad i badanie wstępne. Jesteśmy razem z Państwem obserwatorami i detektywami. Dotykiem i wzrokiem wykrywamy odchylenia od normy które nastawiają nas na pewne podejrzenia co do przyczyny choroby. Rozmowa z właścicielem im bardziej szczegółowa i uczciwa tym lepsze efekty przynosi. Opiekun jest naszą księgą ponieważ nasz pacjent nie potrafi mówić.

Relacja między Państwem, zwierzęciem i nami jest oparta na zaufaniu, wtedy ustalenie przyczyny i przebiegu choroby jest dużo łatwiejsze. Dlatego wywiad którego Państwo nam udzielają o stanie zdrowia jest kluczowy w podjęciu odpowiedniego leczenia. Tu

Ważne informacje o stanie pacjenta często są bagatelizowane przez opiekunów ponieważ wydaja się nie istotne. Dla nas każda wiadomość często wstydliwa lub obrzydliwa jest przełomową informacją. Od takich prostych rzeczy może zależeć pomyślność leczenia.

Informacje okrojone : Mój pies nie je i jest smutny są danymi które zmuszają lekarzy do robienia wielu często niepotrzebnych badań. Jeżeli lekarz nie zdobywa informacji od opiekuna  a pupil nie okazuje objawów zewnętrznie (nie daje oznak bólu, lub u nas jest po prostu prawie zdrowy) to musimy wykonać szereg badań dodatkowych to tak jak poruszanie się we mgle bez informacji w którą stronę mamy się poruszać.

Do wywiadu warto się przygotować. To oznacza ze najlepiej jest notować dziwne zachowania zwierząt, początki powstania objawów, częstotliwość, czy się nasilają objawy, od jak długiego czasu pupil przestał reagować normalnie.  Dobrze jest dzisiaj sporządzać dokumentacje filmową np. ataków kaszlu czy innych dziwnych zachowań. Pomimo niektóre rzeczy nie są przyjemne to warto sfotografować odchody, wymioty czy plwociny. Pokazując to nam unikniemy pomyłek subiektywnego odbioru. To co dla Państwa jest straszne dla nas może być tylko szczytem góry lodowej. I odwrotnie.

CZAS WIZYTY i BADANIE PACJENTA.

Ile trwa wizyta?Większość wizyt zwłaszcza tych profilaktycznych mieści się w granicach 15 minut ale wizyta ze zwierzęciem chorym z długą historia choroby może trwać nawet do 2-3 godzin. Jest to ogromna różnica . A czas dzisiaj mija nieubłaganie szybko. 

Wizyty podstawowe, kontrolne, kosmetyczne czy te w których wiadomo co konkretnie należy zrobić i ich wykonanie czynności przy pacjencie nie jest czasochłonne trwają do 20 minut. Czas wydłuża się wtedy gdy zaczynamy wykonywać badania dodatkowe.

Wizyty dermatologiczne, neurologiczne, okulistyczne, ortopedyczne, onkologiczne, internistyczne związane z badaniami dodatkowymi tj. Badanie krwi RTG, USG, badanie moczu i inne to wizyty długi trwające od 1 do 1,5 godzin. Zwierzęta ciężko chore potrzebujące nawodnienia, zwierzęta po wypadkach zostają często na kilka dni w szpitalu.

A wizyty operacyjne? I Od momentu przyprowadzenia pacjenta poprzez badanie anestezjologiczne, uspokojenie pupila, operacje, wybudzenie i gotowość do wyjścia to średni czas 3-4 godzin. Jednak każdy zabieg operacyjny jest inny i czas ten może ulec wydłużeniu co indywidualnie ustalamy w zależności od wykonywanej operacji oraz stanu pacjenta.

Co jeśli właściciel się spieszy??

Uciekający czas wywołuje stres u Państwa i u Nas. Dlatego jeżeli wiadomo ze czas wizyty się przedłuża a Państwo nie maj sposobności zostać dłużej dajemy możliwość zostawienia z nami chorego na czas badań lub leczenia tzn np. kroplówki. W trudnych przypadkach zostawiamy zwierze na hospitalizacji. Większość pacjentów pomimo braku właściciela współpracuje z nami spokojnie. Często zwierzęta są spokojniejsze bez właściciela co przekłada się na komfort pracy z nimi.

Gdy Żądacie Państwo natychmiastowego stawiania diagnozy lub ekspresowego leczenia bo za chwile musicie wyjść to należy brać pod uwagę że coś można pominąć, co za tym idzie leczenie i diagnostyka może być niepoprawne. A Ani my ani Państwo tego nie chcemy. Dlatego JEŻELI NIE MAJĄ PAŃSTWO CZASU PROSZĘ KORZYSTAĆ Z MOŻLIWOSCI UMÓWIĆ PACJENTA I ZOSTAWIĆ GO U NAS> Dokładamy wszelkich starań aby zminimalizować stres pobytu u nas poprzez specjalne środki feromonowe mające na celu uspokoić zwierzę w naturalny sposób. Gwarantujemy spokój i wykonujemy tylko niezbędne wieloczynnościowe zaplanowane tak aby zminimalizować pupilowi cierpienia.

Godziny.

Pon – Pt: 9.00 - 17.00
Sobota: 10.00 – 14.00

Adres.

Teatralna 11
57-400 Nowa Ruda

tel.

507 77 92 51

© 2023 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper