57- 400 Nowa Ruda, Teatralna 11,
tel. 507 77 92 51
Pon. do Pt. od 9:00 do 17:00 Sob.od 10:00 do 14:00 - rejestracja online
57- 400 Nowa Ruda, Teatralna 11,
tel. 507 77 92 51
Pon. do Pt. od 9:00 do 17:00 Sob.od 10:00 do 14:00 - rejestracja online
KOMPLEKSOWO
Uczciwie, dokładnie i precyzyjnie podchodzimy do swoich zadań. Od początku do końca mając na uwadze dobro pacjenta Metody leczenia dobieramy w zgodzie z aktualną wiedzą medyczną. Wykorzystujemy nowe metody, dopasowując je indywidualnie do potrzeb chorego. Staramy się tak rozmawiać z Wami-opiekunami abyście mogli jak najlepiej zrozumieć własnych przyjaciół. Podchodząc holistycznie zapewniamy pełną diagnostykę , Leczenie internistyczne, dermatologiczne i chirurgiczne, jeśli potrzeba zostawiamy zwierzęta w szpital, prowadzimy rehabilitacje pomagając w powrocie do zdrowia. W relacji między lekarzem a właścicielem najważniejsza jest SZCZEROŚĆ dlatego ufamy Państwu, waszym przeczuciom oraz intuicji. Bierzemy pod uwagę każdą drobnostkę o której Państwo informujecie dla nas każdy szczegół waszej opowieści jest WAŻNY.
Jak DIAGNOZUJEMY?
Przedstawiamy Państwu wiele opcji dokonując wyboru idealnego dla pacjenta.
Wykonujemy dokładne badania w krótkim czasie wykorzystując sprzęt posiadany na miejscu w lecznicy. Wykonujemy tylko niezbędne badania i zabiegi. Aktualna wiedza i precyzyjne badania, szybkie wyniki są niezbędne w ustaleniu przyczyny choroby. Badania dodatkowe dają nam odpowiedź lub tylko podpowiedz ale dzięki nim możliwe jest skuteczne leczenie.
Co robimy?
Podsumowując wywiad, wyniki badań dodatkowych stawiamy rozpoznanie, oceniamy rokowania i dobieramy odpowiednie dla pacjenta leczenie.
Interna
Nasz zespół wykorzystując sprzęt i specjalistyczna wiedzę rozwiązuje zagadki chorobowe, nawet te bardzo skryte. Lubujemy się w dermatologii. Mamy doświadczenie w leczeniu zwierząt niezwykłych w tym gadów czy papug. Kocie sekrety związane z nefrologią, czy psie związane z gastroenterologią nie stanowią dla nas problemu. Jako zespół staramy się sprostać każdemu wyzwaniu kardiologicznemu czy neurologicznemu. Leczymy choroby specyficzne rasowo i gatunkowo, udzielamy porad behawiorystycznych aby zapewnić Państwu holistyczną opiekę.
Wyliczając uzyskasz u nas pomoc w zakresie chorób układu oddechowego, okładu pokarmowego, układu narządów endokrynnych czyli tarczycy, nadnerczy i trzustki, układu moczowego i rozrodczego. Wykonujemy szereg badań szczegółowych otoskopie, videoskopie tchawicy i podniebienia oraz początku przełyku. Pobieramy próbki moczu poprzez cystocenteze czyli nakłucie pęcherza moczowego aby zminimalizować błędy i dokładnie ocenić funkcje nerek przez badanie jałowego moczu. Poszukujemy przyczyn świądu oraz biegunek i uporczywych gazów. Próbujemy rozwikłać zagadki alergiczne. Jesteśmy skoncentrowani i pomysłowi bo wiele głów to nie jedna dlatego rozmawiamy o trudnych przypadkach między sobą i z naszymi nauczycielami (doktorami i profesorami). Wszystko po to b y jak najlepiej pełnić funkcję lekarza osoby która ma stać na straży zdrowia!
W lecznicy wykonujemy operacje ratujące życie i profilaktyczne. Jako specjalista chirurg zdobywam ciągle nowe umiejętności z anestezjologii , ortopedii uczestnicząc w nowych kursach i warsztatach. :
Czujemy się bardzo dobrze w zaawansowanej chirurgii tkanek miękkich wraz z transplantologią skóry. Leczymy złamania wykorzystując specjalne techniki stabilizacji ( płyty, śruby czy gwoździe). Dokonujemy niezbędnych popraw ciała wad wrodzonych ( entropium czy ektropium, nadmiar fałdu skóry, zbyt małe nozdrza czy zbyt długie podniebienie u ras typu buldożek francuski). Wykonujemy najpopularniejsze zabiegi na układzie rozrodczym czyli kastrujemy samice i samce. Usuwamy guzy z gruczołu mlekowego dokonując mastektomi. Ratujemy życie operując skręty żołądka,skręty jelit, ropomacicza.
Bardzo interesuje nas neurochirurgia. Podejmujemy wszelkie niezbędne kroki aby moc zaoferować wkrótce możliwość leczenia pacjentów z dyskopatią i zespołem ogona końskiego.
Jesteśmy zafascynowani medycyną regeneracyjną, która sprawdza się bardzo dobrze zwłaszcza u pacjentów których nie powinno się przeprowadzać operacji ze względu na ryzyko anestezjologiczne.
W swojej praktyce używamy allogenicznych komórek macierzystych współpracujemy z doktorem J. Kemilewem który jako pierwszy i jedyny w Polsce i Europie, dzięki opracowaniu innowacyjnej, autorskiej metody izolacji komórek macierzystych wprowadziłem terapię allogenicznym produktem komórkowym- SVF Stromal Vascular Fraction. Z którego korzystamy w naszej lecznicy.
Jeżeli masz starego psa z dysplazja bioder, zwyrodnieniami kręgosłupa czy stawów łokciowych, kolanowych. Jeżeli nie chcesz poddać psa operacji w celu naprawy zerwanego więzadła krzyżowego przedniego w kolanie. Masz otyłego pacjenta ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawach który już całkiem nie ma siły na chodzenie, jeżeli szukasz innej metody pomocy przyjacielowi Skontaktuj się z nami lub zajrzyj na stronę http://kemilew.com/index.php/o-nas/ . Na pewno wspólnie znajdziemy rozwiązanie.
W zgodzie z Państwa oczekiwaniami jesteśmy przygotowani na leczenie sposobami naturalnymi. Są to metody rzadko stosowane w codziennej praktyce, ale tu gdzie medycyna konwencjonalna rozkłada ręce pojawia się przestrzeń dla środków naturalnych. Stosujemy z powodzeniem ziołolecznictwo, akupunkturę jak i wspomagamy leczenie homeopatia. Cześć z Państwa jest zwolennikiem medycyny chińskiej i rozwiązań ekologiczny w dbałości o naszą planetę dlatego nie zawsze i nie od razu posiłkujemy się mocnymi środkami syntetycznymi. Tak dla siebie jak i naszych pacjentów wybieramy różnego rodzaju terapie ziołowe wspomagające lub podnoszące odporność np. ekstrakty z aloesu, lub wyciągi z roślin używane do inhalacji.
Zoofizjoterapia zmieniła nasze podejście do pacjenta. Dzisiaj wiadomo że powodzenie w operacji ortopedycznej to w bardzo dużej mierze również rehabilitacja. Uczymy Państwa i pokazujemy jak wykonywać ćwiczenia zaraz po zabiegu. Prowadzimy masaże, ćwiczenia, wzmacnianie mięśni w gabinecie jak i w domu. Wykorzystujemy do tego sprzęty piłki, nosze, różne przeszkody i podłoża. Pomagamy dostosować wózki inwalidzkie, ortezy i inne akcesoria.
Zostałeś posiadaczem pupila?
Masz chore zwierze?
Chciałbyś skonsultować z nami swojego przyjaciela?
Chcesz wyrobić paszport?
UMÓW SIĘ NA PIERWSZĄ WIZYTĘ.
skorzystaj z formularza kontaktowego, lub zadzwoń. 507779251
Szczenie, kocie lub nowy króliczek powinien przejść badanie zaraz po zakupie, a najpóźniej tydzień od posiadania go w domu. Podamy pierwsze informacje o obowiązkowych szczepieniach, odrobaczymy, zważymy, sprawdzimy aktualny stan zdrowia. Opowiemy i ukierunkujemy Was na co powinniście jako nowi opiekunowie zwracać uwagę, co robić a czego nie robić. Warto zapisywać nurtujące Was pytania na karteczce żeby nie zapomnieć zapytać nas o wszystko co dla Was jest ważne. Nie zapomnij zabrać książeczki zdrowia lub innych dokumentów które dostałeś od hodowcy. A jeżeli nic nie posiadasz nie martw się u nas dostaniesz wszystko co trzeba.
Masz chore zwierze, potrzebujesz konsultacji?? Przygotuj się, weź ze sobą historie zdrowia lub choroby, książeczkę wyniki badań, dokumentacje video lub fotograficzną.
Wywiad i badanie wstępne. Jesteśmy razem z Państwem obserwatorami i detektywami. Dotykiem i wzrokiem wykrywamy odchylenia od normy które nastawiają nas na pewne podejrzenia co do przyczyny choroby. Rozmowa z właścicielem im bardziej szczegółowa i uczciwa tym lepsze efekty przynosi. Opiekun jest naszą księgą ponieważ nasz pacjent nie potrafi mówić.
Relacja między Państwem, zwierzęciem i nami jest oparta na zaufaniu, wtedy ustalenie przyczyny i przebiegu choroby jest dużo łatwiejsze. Dlatego wywiad którego Państwo nam udzielają o stanie zdrowia jest kluczowy w podjęciu odpowiedniego leczenia. Tu
Ważne informacje o stanie pacjenta często są bagatelizowane przez opiekunów ponieważ wydaja się nie istotne. Dla nas każda wiadomość często wstydliwa lub obrzydliwa jest przełomową informacją. Od takich prostych rzeczy może zależeć pomyślność leczenia.
Informacje okrojone : Mój pies nie je i jest smutny są danymi które zmuszają lekarzy do robienia wielu często niepotrzebnych badań. Jeżeli lekarz nie zdobywa informacji od opiekuna a pupil nie okazuje objawów zewnętrznie (nie daje oznak bólu, lub u nas jest po prostu prawie zdrowy) to musimy wykonać szereg badań dodatkowych to tak jak poruszanie się we mgle bez informacji w którą stronę mamy się poruszać.
Do wywiadu warto się przygotować. To oznacza ze najlepiej jest notować dziwne zachowania zwierząt, początki powstania objawów, częstotliwość, czy się nasilają objawy, od jak długiego czasu pupil przestał reagować normalnie. Dobrze jest dzisiaj sporządzać dokumentacje filmową np. ataków kaszlu czy innych dziwnych zachowań. Pomimo niektóre rzeczy nie są przyjemne to warto sfotografować odchody, wymioty czy plwociny. Pokazując to nam unikniemy pomyłek subiektywnego odbioru. To co dla Państwa jest straszne dla nas może być tylko szczytem góry lodowej. I odwrotnie.
CZAS WIZYTY i BADANIE PACJENTA.
Ile trwa wizyta?Większość wizyt zwłaszcza tych profilaktycznych mieści się w granicach 15 minut ale wizyta ze zwierzęciem chorym z długą historia choroby może trwać nawet do 2-3 godzin. Jest to ogromna różnica . A czas dzisiaj mija nieubłaganie szybko.
Wizyty podstawowe, kontrolne, kosmetyczne czy te w których wiadomo co konkretnie należy zrobić i ich wykonanie czynności przy pacjencie nie jest czasochłonne trwają do 20 minut. Czas wydłuża się wtedy gdy zaczynamy wykonywać badania dodatkowe.
Wizyty dermatologiczne, neurologiczne, okulistyczne, ortopedyczne, onkologiczne, internistyczne związane z badaniami dodatkowymi tj. Badanie krwi RTG, USG, badanie moczu i inne to wizyty długi trwające od 1 do 1,5 godzin. Zwierzęta ciężko chore potrzebujące nawodnienia, zwierzęta po wypadkach zostają często na kilka dni w szpitalu.
A wizyty operacyjne? I Od momentu przyprowadzenia pacjenta poprzez badanie anestezjologiczne, uspokojenie pupila, operacje, wybudzenie i gotowość do wyjścia to średni czas 3-4 godzin. Jednak każdy zabieg operacyjny jest inny i czas ten może ulec wydłużeniu co indywidualnie ustalamy w zależności od wykonywanej operacji oraz stanu pacjenta.
Co jeśli właściciel się spieszy??
Uciekający czas wywołuje stres u Państwa i u Nas. Dlatego jeżeli wiadomo ze czas wizyty się przedłuża a Państwo nie maj sposobności zostać dłużej dajemy możliwość zostawienia z nami chorego na czas badań lub leczenia tzn np. kroplówki. W trudnych przypadkach zostawiamy zwierze na hospitalizacji. Większość pacjentów pomimo braku właściciela współpracuje z nami spokojnie. Często zwierzęta są spokojniejsze bez właściciela co przekłada się na komfort pracy z nimi.
Gdy Żądacie Państwo natychmiastowego stawiania diagnozy lub ekspresowego leczenia bo za chwile musicie wyjść to należy brać pod uwagę że coś można pominąć, co za tym idzie leczenie i diagnostyka może być niepoprawne. A Ani my ani Państwo tego nie chcemy. Dlatego JEŻELI NIE MAJĄ PAŃSTWO CZASU PROSZĘ KORZYSTAĆ Z MOŻLIWOSCI UMÓWIĆ PACJENTA I ZOSTAWIĆ GO U NAS> Dokładamy wszelkich starań aby zminimalizować stres pobytu u nas poprzez specjalne środki feromonowe mające na celu uspokoić zwierzę w naturalny sposób. Gwarantujemy spokój i wykonujemy tylko niezbędne wieloczynnościowe zaplanowane tak aby zminimalizować pupilowi cierpienia.
Ciągle poszukujemy nowych rozwiązań, wspieramy się współpracą z najlepszymi specjalistami w kraju i zagranicą : Dr. Joanna Karaś-Tęcza wybitny dermatolog wspaniały nauczyciel, Dr Janina Łukaszewska swoim wspaniałym diagnostycznym okiem i wprawnym umysłem jest wstanie wygrzebać tzw igłę ze stogu siana, Dr. Jerzy Kemilew wspaniały człowiek który szuka nowych metod leczenia NIEKONWENCJONALNYCH jego komórki macierzyste ratują życie wielu zwierzętom, Dr Marcin Wrzosek Neurolog europejskiej klasy, który zaszczepił podstawy tzw WYWIAD który ma kluczowe znaczenie do dalszej diagnostyki. Klinika Intervet z bankiem krwi.